Epson L550

Oddelené náplne
Displej
Automatický podávač

• Ultra nízke náklady na tlač
    • Horšie spracovanie podávača papiera. Občas vezme viac listov.

Sorry Canon, zvažoval som MX925, no mal som 7 rokov MP830 a na originál atramente som minul takmer 1000€, pritom nemôžem povedať že som toho veľa natlačil, nakoľko ten atrament tlačiarne používajú aj na preplachovanie trysiek, čo je silný luxus. Epson L550 treba povedať je čo sa týka spracovania na tom horšie a je drahšia. Canon je oproti tomu Mercedes vyšperkovaný duplexerom pre ADF aj pre tlač, no rozdiel v cene atramentov je priepastný. Tlač je myslím to hlavné prečo si človek tlačiareň kupuje a aj napriek vyššej cene tlačiarne som volil tento "autobus na vodíkový pohon", ktorý za 6€ originálny čierny atrament vytlačí 4000 strán a to nedokáže ani laserová tlačiareň v tejto cene. Je to super pocit, keď tlačíte o dušu farebné strany z tejto tlačiarne a vidíte, že úroveň atramentov klesá len veľmi pomaly. Ak by takéto mega nádrže mali tlačiarne aj iných výrobcov, tak by to bolo super.

• najlepsia cena

Farebná tlač
Oddelené náplne
Displej
Automatický podávač

Multifunkčná farebná tlačiareň typu 4 v 1 (tlač, skenovanie, kopírovanie a faxovanie), ktorá disponuje systémom atramentových nádržiek, takže nemusíte dokupovať drahé cartridge, ale nádržku doplňujete priebežne z fľaštičiek, čím výrazne znížite náklady na tlač.K tlačiarni dostanete štyri 70ml fľaštičky s atramentom (čierna, azúrová, žltá a purpurová) a dve náhradné fľaštičky s čiernym atramentom.S jednou sadou atramentových fľaštičiek vytlačíte až 4000 čiernobielych a 6500 farebných stránok.

Tlačiareň môžete zdieľať v sieti pomocou ethernetového rozhrania.Vybavená je automatickým podávačom dokumentov.Vstupný zásobník disponuje kapacitou až na 100 listov štandardných kancelárskych papierov, alebo 20 fotografických listov.Tlačiť môžete tiež aj na iné rozmery ako sú obálky, rôzne hlavičkové papiere a pod.Rýchlosť tlače je u farebných dokumentov 4,5 strany/min, u čiernobielych 9 strán/min.

Parametre a špecifikácie:

Skener:
Rozlíšenie: 1200 x 2400 DPI
Výstupný formát: PDF

Formáty papiera:
A4, A5, A6, B5, C6 (obálka), DL (obálka), No.10 (obálka), Letter, 9 x 13 cm, 10 x 15 cm, 13 x 18 cm, 13 x 20 cm, 20 x 25 cm, 100 x 148 mm

Podávanie papiera:
Kapacita vstupného zásobníka: 100 štandardných listov, 20 fotografických listov
Kapacita výstupného zásobníka: 30 listov

Rozhranie:
USB 2.0
Ethernet

Podporované operačné systémy:
Microsoft Windows XP/XP-x64/Vista/7/8 (32/64 bit)
Apple Mac OS 10.5.8 alebo novší, Mac OS 10.6 +

Hmotnosť:
6,2 kg

• lacná tlač.jednoduchosť.
    • malý display

tlači pekne fotky,bol som milo prekvapený.mal som pred tým HP šesťfarebnu tlačiareň,ale teraz som spokojnejši.tlač ma stoji pár centov,a kvalita lepšia,aj ked je tlačiareň jednoduchšia,myslim parametre oproti HP.som velmi spokojný.

• Ultra nízke náklady na tlač
    • Horšie spracovanie podávača papiera. Občas vezme viac listov.

• Zasekavanie papiera
    • Uprostred tlace sa rozhodne ze zacne tlacit len prazdne strany

Najhorsia kupa v mojom zivote. Naco mi je tlaciaren, ktora vytlaci milion stran na jedno naplnenie, ked sa vkuse zasekava a robi blblosti.

NIKDY VIAC EPSON

• Extremne rýchla tlač
    • Rýchle doplnenie atramentu
    • Podávač pre scanner (ADF)
    • Lacné dopĺňanie atramentu
    • Pomerne tichá tlač
    • Jednoduché nastavenia tlače v OS
    • Vizuálna kontrola hladiny atramentu
    • Časté zasekávanie prvých strán po doplnení papiera do podávača
    • Nemožnosť nastavenia intenzity atramentu pri ČB tlači
    • Málo nastavení tlače v OS pri zohľ. ceny produktu
    • Extrémne pomalé scanovanie z podávača (ADF)
    • Malý display pri zohľ. ceny produktu
    • Miestami neprehľadné menu na displayi tlačiarne
    • Absencia merania hladiny atramentu-len vizuálne
    • Občasné rozpadávanie tlačovej hlavy-je z viacerých kusov
    • Udávanú kapacita 100 listov tlačiareň nezvláda-zasekávanie
    • Nemožnosť oddeliť atramentový tank od tlačiarne pre doplnenie
    • Malý uhol hlavného podávača papiera-zložité dopĺňanie papiera
    • Obyčajná kvalita tlače pri zohľadnený ceny produktu
    • Pri rozbalení sa tlačiareň inicializuje cez 30 minút

Pri zohľadnení ceny tlačiarne som čakal viacej nastavení tlače v OS, napríklad intenzitu atramentu pri ČB tlači. Tlačiareň bez korekcie priš štandartnej tlači ČB obrázkov tlačí pomerne tmavo, čo nemusí každému ale vadiť.

Doteraz som refillov atram. tlačiarne sám a čakal som kvalitu tlače vyššiu ako pri refilovanom cartridge, čo je včak celkom sporná téma pri tejto tlačiarni.

Hodí sa pre ľudí, ktorý vela tlačia a nepotrebujú množstvo nastavení a nechcú sa zašpiniť refilovaním cartridge.

Jedine čo ma naozaj sklamalo, je systém podávania papiera, ktorý často po doplnení papiera vyhlási že nie je žiaden papier v tlačiarni, takže treba s papierom pohnúť a všetko ide.

Celkovo ale možem odporúčať.

• najlepsia cena

dobra cena