BROTHER DCP-J105

Displej

• , zakúpené v Gigastore

Top produkt.
    Veľké plus je WiFi, jednoduchá inštalácia a jednoduchá obsluha. Odporúčam

Zatiaľ mám problém s produktom. Reklamáciu som odoslala.

• , zakúpené v INGRAM

Doporučil nám ho známy. Mal dobré recenzie.

Typ zariadenia
Oddelené náplne
Displej

BROTHER DCP-J105

Farebná multifunkčná tlačiareň radu Ink Benefit s WiFi

Zariadenie je vhodné do domácností a menších kancelárií. S vysokokapacitnými atramentovými kazetami (čierna na 2400 strán, farby na 1300 strán) sú náklady na tlač nízke. K dispozícii je plošný skener pre kopírovanie alebo skenovanie dokumentov. Navyše, s bezdrôtovým sieťovým pripojením môžete tlačiť z alebo skenovať do mobilných zariadení.

• Tlač, kopírovanie, skenovanie
  • Vysokokapacitné atramentové kazety
  • Rýchlosť tlače až 11 obr./min. (mono) a 6 obr./min. (farba)
  • Rozlíšenie tlače až 6000 x 1200 dpi
  • WiFi bezdrôtové sieťové pripojenie
  • Zásobník papiera na 100 listov
  • jednoriadkový LCD displej

Tlač:

• rozlíšenie až 6000 x 1200 dpi (vertikálne x horizontálne)
  • rýchlosť až 11 obr./min (mono) & 6 obr./min (farba)
  • veľkosť kvapiek 1.5 pikolitrov

Kopírovanie:

• rozlíšenie až 1200 x 2400 dpi (farba a mono)
  • rýchlosť až 4,4 obr./min. (mono) & 2,7 obr./min. (farba)

Skenovanie:

• rozlíšenie optické: až 1200 x 2400 dpi, interpolované: až 19200 dpi
  • rýchlosť od 3,37 sekundy (mono) & 4,27 sekundy (farba) (formát A4, 100 x 100 dpi)
  • skenovanie do emailu, obrázku, OCR, súboru

Max. veľkosť papiera: A4

Zásobník papiera na 100 listov (výstup papiera 50 listov)

• Pamät: 64MB
  • Pripojenie: WiFi 802.11b/g/n a USB 2.0
  • Mobilné pripojenie: AirPrint, Google Cloud Print, iPrint & Scan

Rozmery: - bez balenia 435(š) x 374(h) x 161(v) mm

Hmotnost: - bez balenia 7,1 kg

Balenie obsahuje: - napájací kábel, , príručka bezpečnosti výrobku, softvérové DVD, spotrebný materiál, príručka používateľa, záručný list, stručný návod na obsluhu

• , zakúpené v Gigastore

Top produkt.
    Veľké plus je WiFi, jednoduchá inštalácia a jednoduchá obsluha. Odporúčam

• sama sa vyčistí aby nezaschol toner
    • pomerne rýchla a kvalitná tlač
    • oddelené nálne
    • čierna náplň je objemnejšia
    • dlhá výdrž 1 kazety
    • Pri tlačenia z mobilu sme mali problém
    • celkom dlho jej trvá pri tlačení na vysokú kvalitu inak nič

Zatiaľ mám problém s produktom. Reklamáciu som odoslala.

• , zakúpené v INGRAM

Doporučil nám ho známy. Mal dobré recenzie.

• Naozaj lacna tlac
    • Vyse 6000 stran som potlacil z prveho toneru
    • Ink save mode
    • Hlucna
    • Slaby vystup
    • Pomala oproti zvucnejsim znackam ako HP

Dobry pomer cena/vykon. Ak hladate prijatelnu kvalitu tlace na denno-dennu kancelarsku robotu za nizke naklady, odporucam. Ja som isiel vyslovene po cene vytlacku a som spokojny, myslim, ze nema konkurenciu v tejto kategorii. 7€ stoji BK toner a 6000 stran vyliezlo podla pocitadla, samozrejme najnizsia kvalita+ink save mode.

• lacné originálne farby, vydržia dlho, oddelené náplne, tlačí na čierno aj keď niektorá farba dôjde.
    • Na domáce použitie postačuje
    • tlač priemerná,pomalá, skener priemer

Mám tlačiareň 2 roky z toho rok mi vydržali farby s ktorými som tlačiareň kúpil. Za tu cenu je to OK.

• jednoduchosť
    • nízke prevádzkové náklady (čierna náplň na 2400 a farebné na 1200 strán)
    • krytý zásobník papiera, ktorý zabraňuje vniknutiu prachu a cudzích predmetov do tlačiarne
    • USB a WiFi pripojenie
    • záruka 3 roky!!!
    • Ak vopred viete, čo potrebujete a podľa toho volíte, tak žiadne proti nenájdete.

Ako servisný technik tak trochu reagujem aj na recenziu, ktorá je nižšie.
    Ak nová tlačiareň (a je úplne jedno, ktorá značka to je) berie viac papierov naraz, je to problém papiera. Rovnako každá atramentová tlačiareň, na ktorej nastavíte tlač fotografií tlačí pomaly, pretože je tam veľmi vysoká spotreba atramentu, ktorý musí uschnúť. Ak chcete tlačiť 100 strán za 5 minút, tak ste si vybrali zle.
    Toto zariadenie je jednoduché a je zamerané na študentov a na domácnosti. Prekvapivo sa veľmi dobre predáva aj do firiem. A napriek tomu, že nie je prezentované ako foto tlačiareň, dostanete z nej aj veľmi slušné fotografie, aké žiadna laserová a ani LED tlačiareň nevytlačí.

A podstatná je podpora Brotheru. 3 ročná záruka svedčí o kvalite značky. Zariadenie, ktoré hneď pri dodaní (do 10 dní od predaja) nepracuje správne, alebo nepracuje vôbec meníme bez rečí za nový kus a zatiaľ o žiadnej takej 105ke neviem.
    Dobre zvážte, prípadne nám zavolajte a potom nebudete nadávať.
    www.myBrother.sk

• , zakúpené v HEJ.sk

• - Oddelene naplne!! cierna kazeta je sirsia (objemnejsia) ako farebne.
    • - Prehlad spotreby jednotlivych tonerov aj na lcd-paneli
    • - Vcelku dobry scanner
    • - Mala by to byt low-endova tlaciaren pre tych, co chcu tlacit za nizke naklady - zial som to nemohol odskusat, kedze som ju musel vratit. Mozno by bolo vhodne zvazit, ci by sa nemala zaviest aj sub-low-end kategoria. Kandidata by som mal...
    • - Je nizka, takze sa da schovat aj pod postel - to je totiz jedine miesto kam ju je mozne dat ak ju v ramci 14 dnovej lehoty nestihnete vratit.
    • - Na fotograficky papier dokaze vytlacit aj fotky na ktore sa da pozerat. Farby sice nie su take syte (tlacil som na leskly HP-fotopapier), ale ak prizmurite obe oci, tak sa da na to pozerat (srandujem :-))... pre normalneho cloveka stacia
    • - Pomerne nekvalitna tlac pri normalnej rychlosti tlace
    • - Pri zvyseni kvality tlace sa znacne predlzi cas tlacenia - pri tlaceni 20 stranok tymto tempom sa kludne mozte ist naobedovat. Jednu stranku tlaci aj 2 minuty.
    • - Tlac na fotograficky papier je tiez mucive utrpenie - pocas tlace na velkost A6 som sa stihol osprchovat. Na A4 som si uz netrufol.... som len clovek, nie superman!
    • - Manualny duplex je v kombinacii s krytym zasobnikom na papiere somarina - tlaciaren si obcas zvykne potiahnut aj 2 papiere naraz, a "duplex" sa razom zmeni na zbran hromadneho zahadzovania papierov (ak to neustriehnete, tak to pokazi vsetky nasledovne vytlacene stranky)

- Ak si cenite svoje nervy na viac ako 40 EUR, tak si doplatte a kupte inu tlaciaren!!!
    - Ale ak sa naopak v sebatrizneni vyzivate, mate sklony k seba-destrukcii svojej psychickej pohody, radi usetrite 3 eura na toneri a nevadi vam ze pri tlaceni zbytocne vyhadzete pokrceny a zle vytlaceny papier za 5 eur, ste dochodca a neviete akou kratochvilou si spestrite den alebo celkovo neviete co s mnozstvom casu (obzvlast vhodna pre 20-rocnych zdravych vaznov vo vykone dozivotneho trestu), tak vtedy je tato tlaciaren pre vas ako stvorena!
    - Po vytlaceni prvej stranky som si nebol isty, ci ten papier nahodou nevysiel z mojej 7-rocnej EPSON tlaciarne, ktora si zazila 3 druhy atramentov, preplachovanie benzinom (obycajnym do kosacky s olejom, nie technickym!), riedidlom, ciastocne rozleptanie izolacie tlacovej hlavy a podobne zverstva, no stale ako-tak tlaci. Tato tlaciaren "setri" na ukor kvality tlace.
    - Tlaciaren som musel v ramci 14-dnovej lehoty vratit. Zasekol sa mi v nej papier, a aj po jeho vybrati mi tlaciaren stale vypisovala, ze mam vybrat papier. Z kade? Zo skrine som mal zacat vytahovat zosity zo zakladnej? Niekolko krat som opakoval postup podla manualu na vytiahnutie zaseknuteho papiera, no tlaciaren si neoblomne stala za svojim. Rano som ju este skusil prekvapit a znenazdajky som ju zapol (pretoze sen, alebo skor nocna mora, je jedine logicke vysvetlenie predchadzajuceho dna), no ziadna senzacia sa nekonala.

...a tak mrcha isla spat do obchodu, doplatil som si 40 eur navyse a kupil si HP tlaciaren. Tlac bude drahsia, ale rychlost a dusevna pohoda je neporovnatelna. Aj fotky tlaci o trochu lepsie - farby su omnoho sytejsie. Ale aby som prilis neospevoval, uz aj ta HP-mrcha :-) mi uz potiahla par papierov naraz, dokonca aj fotografickych - a potom sa na take fotky zle pozera, ked na jednej fotke mate vytlacenych prvych 2,5 cm a na druhej zvysok. Ale ma automaticky duplex, tak v konecnom dosledku to narobi menej skod. Celkovo som s tlaciarnami, ktore obsahuju kryty zasobnik nespokojny. Najlepsie je riesenie, ked s papiere vkladaju zvrchu do otvoreneho zasobnika - aspon vidite co si tlaciaren taha a v pripade ak sa zacne predvadzat, alebo inak testuje vasu ostrazitost, aspon mate moznost vcas zasiahnut a vytiahnut zvysne papiere.

• , zakúpené v HEJ.sk

• Kvalita výrobku zodpovedá jeho cene. Je to bezproblémová tlačiareň.
    • Zatiaľ nič.

Je to dobrá tlačiareň. Veľkou výhodou sú náplne, ktoré sa dajú kúpiť za prijateľnú cenu a výdrž majú veľkú.

• dizajn
    • rozmery
    • jednoduchosť (inštalovanie, obsluha)
    • rýchlosť tlače
    • SPOTREBA FARBY!!!! Neuveriteľné. Z čoho to tlačí? Zo vzduchu?
    • kvalita tlače
    • lacné originálne náplne (cca 5-7€ jedna - sú tam 4)
    • tlačí bezokrajovo (aj A4)
    • pomalá rýchlosť kvalitnej tlače - foto papier 10x15cm cca 2 - 3 minúty / 1ks
    • nemá to podávač na jeden kus papiera

Je to už druhá tlačiareň, ktorú požívam. Obe mám od spoločnosti Brother. Tú prvú mám laserovú čiernobielu na bežné kancelárske veci ako faktúry, zmluvy a všeobecne dokumenty.

Pre túto farebnú atramentovú tlačiareň som sa rozhodol na základe značky Brother, ktorá je naozaj spoľahlivá. Za 4 roky čo mám tú čiernobielu laserovú som nemal najmenší problém. Po štyroch rokoch začína byť trošku počuť valec ale prešlo ňou asi 8000 papierov tak sa nie je čo čudovať. Tlačí však naďalej bez jediného problému. Cca každý pol rok treba vyčistiť to sklíčko cez ktoré dopadá laser na papier. Môže tam byť špina a bude Vám to robiť pásy na papieri. Platí to pre všetky laserové tlačiarne.

Ale s5 k tejto farebnej tlačiarni. Vybral som si ju prevažne pre jej cenu a cenu náplni. K tlačiarni sú dodané. Uvádzajú 1600ks pri 5% využití ale ja som v realite a keď mi vydrží vytlačiť 900ks papiera budem spokojný. Čomu však nerozumiem je spotreba a cena náplní. Zatiaľ som vytlačil 100ks fotiek na foto papier s najväčšou kvalitou a približne 400ks tiež farebne štandardnou kvalitou. Bolo tam využitie asi 150% a keď si skontrolujem náplne cez display tlačiarne, hlási stále plný stav. Kúpil som si k tomu náhradne náplne XXL cca za 6€/ks. Neuveriteľné lacná prevádzka.

So zasýchaním a čistením neviem poradiť pretože ju mám krátko a zatiaľ sa toto správanie nemôže prejaviť. Prvé zapínanie a čistenie trvá dosť dlho. Cca 4 minúty. Mne to však nevadí a keď si chcem vytlačiť niečo farebne tak si nemám problém chvíľu počkať.

Vydáva jemne piskľavý zvuk keď práve nanáša farbu na papier. Nič extra protivné.

Určite túto tlačiareň odporúčam každému kto hľadá lacnú prevádzku a kvalitnú značku. Neoblbnite sa cenami napr. Canonu za tlačiareň 60€ a náplne 90€... Pre nich je totiž väčší biznis predávať náplne ako zariadenia. Po dvoch rokoch aj tak všetky kapú...

Ak sa ešte rozhodujete nad inou značkou tak Epson je tiež fajn.