Recenzie Canon Pixma TS8050

Pridané: 26. novembra 2017

Zakúpený v INGRAM

• Zatial všetko OK
  • Skener nemá ovladač pre XP

Mám ju krátko ale tlačí pekne rýchlo. Som spokojný.

Balu77

Pridané: 10. septembra 2017

• kvalita tlače

Vlado

Pridané: 10. mája 2017

• Spoľahlivá a osvedčená značka
  • Rozmery, funkcie a prevedenie
  • Kvalita tlače fotografií
  • Wifi a možnosť zdieľania tlačiarne cez router
  • Praktický a zrozumiteľný dotykový displej v sk jazyku
  • Oddelené zásobníky na papier
  • Možnosť potlače CD/DVD/BD
  • Automatické spustenie tlače, automatické uspatie
  • Čítačka pamäťových kariet, NFC
  • Oddelené náplne
  • Lesklý povrch zanechávajúci obtlačky prstov
  • Vložený zásobník na papier pri rozmere A4 pretŕča von
  • Cena náhradných náplní

Ide o veľmi vydarenú tlačiareň, ktorá ponúka naozaj mnoho. Výsledná kvalita vytlačených materiálov je veľmi dobrá. V tichom režime je hluk tlačiarne na prijateľnej úrovni. Skenovanie dokumentu je oproti starším modelom o dosť svižnejšie a tichšie. Výborným pomocníkom je takisto aj možnosť obojstrannej tlače. Tiež oceňujem automatické zobudenie tlačiarne pri zadaní tlačovej úlohy, automatické vysúvanie zbernej lišty na vytlačený materiál a následné automatické vypnutie po uplynutí zvoleného času. Je to veľmi praktická vec.
Ako obrovské plus považujem potlač CD/DVD a BD diskov. To veľa modelov už neponúka a preto je táto možnosť naozaj vítaná.
S tlačiarňou bol dodaný aj praktický softvér umožňujúci rôzne možnosti úprav a nastavenia tlače a skenovania. Pri tlačení fotografi je to naozaj praktický pomocník.
Produkt je vhodný najmä do domácnosti alebo snáď aj menšej firmy kde sa vyžaduje rozličné využitie. Po pripojení do wifi siete slúži aj ako sieťová tlačiareň dostupná pre všetky pripojené počítače.
Tlačiareň má síce oddelené zásobníky na papier, ale trochu mi vadí vytŕčajúci predný zásobník na bežný papier. Na druhej strane ale oceňujem možnosť mať papier vložený a pripravený bez nutnosti vkladania do tlačiarne pred každým použitím. Ďalšia moja výčitka patrí lesklej povrchovej úprave. Tlačiareň tak síce pôsobí elegantným dojmom, no každý obtlačok prsta je na povrchu dobre viditeľný.
Obavu mám aj s ceny náhradných náplní. Tie sú našťastie síce oddelené, ale vzhľadom na ich počet bude používanie XL náplní nutnosťou.
Príslušenstvo obsahovalo síce všetky náplne ale akosi sa zabudlo na klasický USB kábel pre priame pripojenie s počítačom. Ten síce nahrádza wifi, ale vzhľadom na zanedbateľnú cenu takého kábla jeho absenciu považujem za nedostatok.
Tých zopár menších nedostatkov však rozhodne vyvažujú široké možnosti tohto produktu a jeho kúpu preto jednoznačne odporúčam.

Epson L3050

Epson L3050